WYBIELANIE ZĘBÓW. ZABIEGI HIGIENIZACYJNE

Zabiegi Higienizacyjne i Profilaktyczne- WYBIELANIE ZĘBÓW LAMPĄ BEYOND

Ta technika wybiela zęby natychmiastowo, bez żadnych skutków ubocznych. Zabieg trwa od 30 do 45 minut. Polega na trzykrotnym nałożeniu żelu wybielającego na zęby. Żel ten zawiera utleniacz, który zostaje zaktywowany specjalną lampą Beyond. Po wybieleniu zęby stają się jaśniejsze od 5 do 14 tonów według skali WITA. Po zabiegu obowiązuje tzw. biała dieta do 48 godzin po wybielaniu. Między innymi należy zaprzestać palenia papierosów, picia kawy, herbaty, coli, czerwonego wina i soków owocowych. Efekt wybielania utrzymuje się zwykle od 2 do 3 lat. Zależy od predyspozycji pacjenta, przestrzeganej higieny jamy ustnej oraz od sposobu odżywiania się.

- WYBIELANIE NAKŁADKOWE NOCNE

Zabiegi Higienizacyjne i ProfilaktyczneZabieg rozpoczyna się od pobrania wycisków w celu wykonania nakładki tzw. szyny wybielającej. Nakładka ta jest wykonywana indywidualnie dla każdego pacjenta po to, aby pacjent nie odczuwał dyskomfortu w trakcie jej użytkowania. Na następnej wizycie pacjent otrzymuje żel wybielający, który powinien nakładać na nakładki w zależności od wskazań nocą lub w ciągu dnia. Lekarz wyjaśnia pacjentowi jak go aplikować do nakładek i na jaki czas je zakładać. Kuracja trwa od 3 do 10 dni, w trakcie której są zalecane wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym.

- SCALING

Należy do zabiegów profilaktycznych, a zarazem leczniczych. Polega na usuwaniu twardych złogów nazębnych (tzw. kamienia nazębnego) przy pomocy scalera ultradźwiękowego lub narzędzi ręcznych. Scaling odbywa się przez przyłożenie końcówki scalera do złogów nazębnych, Zabiegi Higienizacyjne i Profilaktycznea następnie wprowadzenie jej w ruch drgający z bardzo wysoką częstotliwością, co powoduje odpadanie kamienia. Zabieg powinno się przeprowadzać 1-2 razy w roku. Jest on bezbolesny, jednak po jego zakończeniu może być odczuwalna chwilowa nadwrażliwość zębów.

- PIASKOWANIE

Zabieg polega na dokładnym oczyszczeniu powierzchni zębów z płytki nazębnej i osadów powstających między innymi na skutek picia kawy, herbaty, soków czy palenia papierosów przy użyciu tzw. piaskarki. Urządzeniem tym pod ciśnieniem i z odpowiednią ilością wody rozpyla się w jamie ustnej pacjenta drobnoziarnisty proszek, który z łatwością dociera nie tylko do każdego fragmentu powierzchni zęba, ale również do przestrzeni międzyzębowych. Zużyty piasek jest następnie odsysany z jamy ustnej przy pomocy ssaka. Cała procedura trwa około 15-20 minut. Piaskowanie jest całkowicie bezbolesnym zabiegiem.

- WYBIELANIE ZĘBÓW W DENTAL SERVICE

Zapraszamy do naszego centrum stomatologicznego Dental Service - odwiedź Kraków. Wybielanie zębów można przeprowadzić różnymi metodami - o czym można przeczytać powyżej. Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać najodpowiedniejszą z ich, idealnie dobraną do Twojego uzębienia.